Kargo Takip


8incikita.com Sipariş Kargo Takibi

 

8incikita sipariş takibi, oldukça zorlanılan bir konu. 8incikita‘da yüzlerce farklı satıcı olduğu için kargo gönderim sürelerikargo ücretlerikargo teslimat süreleri değişkenlik göstermektedir. 8incikita ‘da farklı mağazalardan verdiğiniz siparişler ayrı ayrı kargolanır. Siparişlerin biri Yurtiçiyle gelirken, diğer kargo Yurtiçi kargoyla gelebilir. Aynı zamanda biri ücretli, biri ücretsiz olabilir. Bu yazımızda 8incikita kargo ücretleri8İNCİKİTA’in çalıştığı kargo firmaları ve 8İNCİKİTA kargo takibi konusunda detaylı bilgi vereceğiz.

8İNCİKİTA siparişleriniz kargolandığı zaman SMS ve maille kargo takip bilgileri iletilmektedir. 8İNCİKİTA‘de farklı mağazalardan yaptığınız alışverişler için ayrı ayrı takip kodu gönderilir. 8İNCİKİTA‘de aynı mağazadan bir kaç sipariş verdiyseniz tek kargo olarak gönderilir. Mail ve SMS’te kargo firması ve kargo takip kodu bulunmaktadır. Bu bilgilerle 8İNCİKİTA sipariş takip uygulamamızı kullanarak kargonuzu kolaylıkla takip edebilirsiniz.

8İNCİKİTA Sipariş Takip

Sizler için geliştirdiğimiz kargo takip uygulamamızı kullanarak, tüm firmaların kargo takibini tek sayfada yapabilirsiniz. Kargo firmasını seçtikten sonra 8İNCİKİTA kargo takip kodunuzu girip sorgula butonuna basarak 8İNCİKİTA sipariş takibi yapabilirsiniz.

8İNCİKİTA kargo takip kodu ve kargo firmasını bilmiyorsanız buraya tıkladıktan sonra açılan sayfadaki “Sipariş Detayını Gör” butonuna basarak sayfanın alt bölümünden 8İNCİKİTA sipariş takip kodu ve kargo firmasına ulaşabilirsiniz.

8İNCİKİTA.com Hangi Kargoyla Gönderiyor?

 

8İNCİKİTA‘de standart bir kargo firması yoktur. Farklı satıcılar, farklı kargo firmalarıyla gönderim yapabilir. Peki 8İNCİKİTA’de satıcının hangi kargoyla çalıştığını nasıl öğrenebiliriz? Bu işlem oldukça basittir. Almak istediğiniz ürünün sayfasını açtıktan sonra aşağıdaki görselde işaretlenmiş olan “teslimat bilgisi” butonuna tıklayarak, 8İNCİKİTA mağazasının çalıştığı kargo ve firmasını ve anlaşmalı kargo ücretini görebilirsiniz.

 

Örnek olarak görseldeki mağaza Aras kargoyla çalıştığını ve seçtiğimiz ürün için 10.90 TL kargo ücreti olduğunu belirtmiş. Kargo ücreti sipariş aşamasında sepetteki ürünlerin üstüne eklenip online olarak ödenmektedir.

8İNCİKİTA Siparişim Ne Zaman Gönderilir?

Bu konuda için de oldukça karışık diyebiliriz. 8İNCİKİTA’de farklı mağazalar olduğu için her siparişin gönderim süresi aynı olmayabilir. Çoğu firma müşteri memnuniyeti için saat 16:00’a kadar verilen siparişleri aynı gün gönderiyor. Ancak bazı mağazaların siparişi kargolaması 3 günü bulabilmektedir. 8İNCİKİTA’den alacağınız ürünün açıklama bölümününden siparişin kaç gün içerisinde kargoya verileceğini görebilirsiniz.

8İNCİKİTA Siparişim Ne Zaman Ulaşır?

Mağaza, ürünü kargoya verdikten sonra ortalama 3 iş günü içerisinde kargonuz elinize ulaşır. Resmi ve idari tatiller bu süreye dahil değildir. Yoğun kampanya dönemlerinde teslimat süresi uzayabilir.

8İNCİKİTA Sipariş İadesi Nasıl Yapılır?

İade veya değişim sürecini başlatabilmek için;
Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki İade Et butonuna basıp formu doldurarak talebinizi iletirsiniz.
Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki 
Sipariş Detayı linkinden İade Et butonuna basarak iade talep edebilirsiniz.

Mağazalar, gönderim için 8incikita’in anlaşmalı kargo firmalarını kullanabilir veya kargo firmalarıyla kendi anlaşmalarını yapabilir. İade ve değişim için, mağazaların anlaşmalı kargo firmalarıyla ürünü ücretsiz geri gönderebilirsiniz. Bunun için;

  • “Ürünü Kargoya Vermedim” seçeneğiyle ilerlediğinizde çıkan Kargo Kampanya Kodunu alın.
    Ürünü bu kodla birlikte kargo firmasına teslim edin.
  • Eğer iade talep ederken herhangi bir kod çıkmazsa Mağazaya Soru Sor butonuna basıp mağazanın kullandığı kampanya kodunu isteyebilirsiniz.

İade talebi onaylandıktan sonra ürün bedeli, kredi kartınız veya banka kartınız üzerinden iade edilecektir. 8İNCİKİTA ürün iadesi hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

8İNCİKİTA Sipariş İadesinde Kargo Ücretini Kim Öder?

Cayma Hakkı kapsamında iade kargo ücreti mağazaya aittir. Alıcıların, kişisel sebeplerle dahi olsa kargo ücreti ödemeden ürünleri iade etme hakkı vardır. İade/değişim talebinde bulunurken mağazanın anlaşmalı olduğu kargo firmasını seçerek ürünü ücretsiz gönderebilirsiniz.

Süre Bitiyor Ama Kargo Elime Ulaşmadı

Ürünün size ulaşmaması kargo firmasıyla ilgili olabilir. Konuyla ilgili olarak kargo firmasıyla görüşmeniz gerekebilir.
Sipariş onay sürecini uzatıp paranızın mağazaya aktarılmasını geciktirebilirsiniz. Bunun için 
8incikita.com üye girişi yapıp, Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasına gidin. Ürünün yanındaki Ödemeyi Ertele butonuna basarak sipariş onay sürecini uzatın.

Hesabım sayfasında yer alan Canlı Destek butonuna basarak müşteri hizmetlerinden de yardım alabilirsiniz. Siparişiniz, belirtilen süre içinde kargoya verilmediyse Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından iptal edebilirsiniz. İptal işlemi sonrası ürün bedeli, kredi kartınız veya banka kartınız üzerinden size kesintisiz olarak iade edilecektir.

8İNCİKİTA Sipariş İptali Nasıl Yapılır?

Öncelikle ürünü satın aldığınız mağazanın ürün için onay verip vermediğini kontrol edin. Mağaza ürünü onaylamadan önce siparişi iptal edebilir, ürünü onaylandıktan sonra ise iptal talebinde bulunabilirsiniz.

Ürünün henüz onaylanmadığı durumda;

  • Üye olarak alışveriş yaptıysanız, Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki İptal Et butonuna tıklayarak siparişinizi iptal edebilirsiniz.
  • Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden siparişi iptal edebilirsiniz.
  • İptal işlemi sonrası ürün bedeli, kredi kartınız veya banka kartınız üzerinden size kesintisiz olarak iade edilecektir.

Kargoya verilen ürünler için iade süreci uygulanması gerekir.

 

8incikita © 2024 | Bu site C2C Yazılımı® C2C Yazılımı ile hazırlanmıştır